INSTALACJE LPG

Instalacje LPG w samochodach osobowych.


  • Montaż
  • Serwis
  • Naprawa


Montujemy instalacje LPG marki STAG firmy AC S.A. wiodącego w Polsce i liczącego się na świecie, producenta nowoczesnych systemów autogaz LPG i CNG, do silników benzynowych oraz diesla. Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instalacji marki STAG.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami.

Auto gaz

 

wymiana parownika


Zasilanie - instalacje LPG

Co to jest LPG? Z angielskiego znaczy Liquified Petroleum Gas, po polsku płynny gaz naftowy. Jest mieszaniną propanu i butanu, które uwalniają się będąc produktami ubocznymi podczas rafinacji ropy naftowej. Jest łatwopalny, ale nie trujący, ma właściwości znieczulające.Nie należy go przez to wdychać. Jest ponadto bezwonny, a ten przykry zapach to sztuczne nawanianie, aby łatwiej wykryć nieszczelności. LPG jest cięższy od powietrza i tak jak benzyna lżejszy od wody. Rozpuszczają się w nim oleje, tłuszcze, guma naturalna, natomiast nie powoduje korozji stali.

instalacje lpg



Instalacje lpg - Jakie silniki lubią gaz

Specjaliści od auto gazu twierdzą, że instalacje LPG można stosować z powodzeniem w większości silników. Szczególnie jeśli chodzi o instalacje wtrysku w fazie ciekłej. Podkreśla się jednocześnie, że poprawne działanie instalacji LPG zależy od jej prawidłowego doboru do silnika i poprawności montażu. Nie chodzi przy tym tylko o poprawne dobranie elementów, pod względem parametrów. Bardzo ważny jest poprawny montaż instalacji oraz dokładne ustawienie jej działania z daną jednostką napędową. Jakie więc silniki najlepiej pracują na LPG? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno im mniej skomplikowana jednostka, tym łatwiej dostosować ją do zasilania paliwem typu LPG.


Instalacje LPG Wady i zalety

LPG cechuje duży stopniem czystości, oznacza to jego niemalże nieograniczoną trwałość. Ma dużą, około 100, liczbę oktanową, dlatego jest odporny na spalanie stukowe bardziej niż benzyna. Jeśli porównamy go z innymi paliwami, powoduje znacznie mniejsze zanieczyszczenia. Niemalże całkowicie bez siarki, a podczas spalania nie wydziela sadzy. Charakteryzuje go dobra mieszalność z powietrzem dzięki temu tworzy palną mieszankę. Przy spalaniu w silniku nie ma zjawiska kondensacji ciekłego paliwa na ściankach cylindrów. Nie zanieczyszcza oleju silnikowego przez to że nie wytwarza osadów. Przy zapłonie LPG potrzeba większej energii, LPG zapala się wolniej, przez co spalanie trwa dłużej, przy tym temperatura spalin jest wyższa niż przy zasilaniu benzynowym. Przy złym dawkowaniu, występuje wyższa temperatura w komorze spalania w porównaniu ze spalaniem benzyny, może to powodować wypalanie zaworów i gniazd zaworowych. Instalacje LPG zużywają więcej gazu niż paliwa płynnego. Zużycie jest o 10-15 proc większe w stosunku do zużycia benzyny.